WOW-SPELKOMPETISIE 2017

Die volgende leerders het aan die Weskus-rondte van die WOW-spelkompetisie deelgeneem:
Marchay Kalumpie, Ronwan Charles, Christiaan Bester,
& Willem Burger.

Ronwan Charles het 2de geëindig. Sy het in die Wes-Kaapkompetisie in Stellenbosch 10de geëindig.

SA Western Mounted Games 2017

 

Anneke Steyn het gedurende die Junie vakansie aan ‘n SA Western Mounted Games-byeenkoms deelgeneem waar sy vir die WP-Span gekies is wat in die Septembervakansie te Parys in die Vrystaat aan ‘n nasionale byeenkoms gaan deelneem.   Sy het met 2 perde WP-Kleure verwerf naamlik Angel en Kolbooi.

Anneke het ook gedurende die skoolvakansie aan Langebaan se Gymkana deelgeneem waar sy die trofee vir die beste ruiter onder 16 gewen het.

WESKUS-NETBAL 2017

Johanna Skippers & Nicole Engelbrecht is opgeneem in die Weskus
Ontwikkelingspan wat by die Weskus Ontwikkelingstoernooi te Oudtshoorn
gaan deelneem vanaf 25 – 26 Augustus 2017. Hulle gaan die distrik op provinsiale vlak verteenwoordig.

INTERSKOLE 2017

PROGRAM VIR INTERSKOLE VS JAN VAN RIEBEECK


VRYDAG 18 Augustus 2017

DEBAT            15:00

SKAAK           15:00        

VASVRA         16:00


 

SATERDAG 19 Augustus 2017

 RUGBY

  

TYD

A - VELD

TYD

B-VELD

09:00

O/13 A

09:00

DU O/15 B vs JVR 0/14 A

10:00

O/15 A

09:55

0/7 B;  0/8

11:00

O/19 B

10:30

0/11 A

12:10

Aankoms van dirigente

11:15

0/7 A;  0/9

12:30

O/19 A

 

 

 

 

 

 

 

 

NETBAL (DORPSBANE)

  

TYD

BAAN 1

BAAN 2

BAAN 3

TYD

BAAN 4

BAAN 5

08:30

0/13 A

0/14 B

0/11 B

08:30

0/10 B

 

09:05

0/16 A

0/12 B

0/16 C

09:00

0/7 A

0/8 B

09:40

0/19 B

0/11 A

0/16 B

09:25

0/9 A

 

10:15

0/19 A

0/12 A

0/11 C

09:50

0/10 A

0/8 A

11:15

0/14 A

0/16 D

0/13 B

10:15

0/7 B

 

 

 

 

 

10:40

0/9 B

 

 

 

HOKKIE

 

 

TYD

A - VELD

08:30

Dogters eerste span

09:30

Seuns eerste span

10:30

Dogters tweede span


Interdistrik netbaltoernooi

Die volgende netbalspelers gaan aan die Interdistrik netbaltoernooi deelneem:  Amaï Bester,  Zeldene Prinsloo,  Anika Bester,  Marguerete Cordon,  Marchay Kalumpie en Sydney Crow.

Grant Khomo-rugbytoernooi 2017

Wynand Mostert is gekies vir die Boland O/16-span, om aan die Grant Khomo-rugbytoernooi te gaan deelneem.

KFC-kriekettoer na Ierland

Na afloop van die KFC-krieketweek te Mosselbaai is Marnus Kitshoff en Deon-Thys Smit genooi om deel van die KFC-kriekettoer na Ierland te wees. 

Internasionale kushengel-kampioenskappe

SUID AFRIKAANSE KUSHENGEL-ASSOSIASIE


Johan van der Westhuizen en Chris van der Westhuizen is gekies is om Suid-Afrika te verteenwoordig in die O/16-afdeling van die Internasionale kushengel-kampioenskappe teen Namibië. Die toernooi vind plaas vanaf 1 – 8 Desember 2017 in Hentiesbaai, Namibië.

Top 100 SKOLE SERTIFIKAAT

Boland O/16-Grant Khomospan 2017

 

Wynand Mostert is ingesluit in die Boland O/16-Grant Khomospan.

INTERDISTRIK-NETBALTOERNOOI 2017

Die volgende netbalspelers is gekies  om aan die Interdistrik-netbaltoernooi deel te neem:


Sydney Crow O/17

Marguarete Cordon O/16
Marchay Kalumpie O/16

Zeldene Prinsloo O/15
Anika Bester O/16

Amaï Bester O/14
Elmarie Nieuwoudt O/16

Breadcrumbs