Kleure swemgala 2017

Van links:

Junior Victrix Ludorum:   Annoushka Truter

Senior Victrix Ludorum:  Marike Bester

Senor Victor Ludorum:    Nicol Hanekom

Junior Victor Ludorum:   Déan van Dyk

Boland Plattelandspan 2017

 

MJ van Zyl (O.15) en Reinhardt Erwee (O.19) is in die Boland Plattelandspan en hulle twee het onlangs al hul wedstryde teen SWD op George gewen.

Boland tennisspanne 2017

Reinhardt Erwee (O.19) en Ané de Waal (O.15) van Hoërskool Dirkie Uys is gekies vir die Boland tennisspanne.

Ateltiek Bolandspan 2017

Wilene Venter is in die Bolandspan opgeneem wat 17 Maart 2017 aan die Wes-Kaap kampioenskappe deelneem

SONDEZA JEUGKAMP

Na afloop van die Sondeza-kamp wat in Desember 2016 plaasgevind het, hou die kinders ‘n verkiesing en kies hulle 3 leiers in die volgende kategorieë: 

 

  1. “Most Developed”
  2. “Best Leader”
  3. “Youth Building Bridges”

Magdel Coetzee wat gekies is as die wenner in die kategorie “Most Developed.”

Wes-Boland Atletiek 2017

Hierdie atlete is in die Wes-Bolandspan wat aan die Boland byeenkoms gaan deelneem.

Voor v.l.n.r. Darren Arendse (O.17 100m, 200m), Hannes Mostert O.15 HG, Ashwell van der Merwe O.15 GS, Bradley Danster O.15 100mH.

2e ry: Sydney Crow O.17 100mH, Wilene Venter O.19 GS en DG, Nienke Senekal O.19 HG en DG, Francis van Heerden O.17 VS, Charlton Andrew O.17 100m en 200m.

3e ry: Michelle van Schalkwyk O.14 VS, Danika Odendaal O.17 HG, Jaycee Hoogbaard O.17 100mH, Jacqlyn Jones O.14 GS, Tasneke Rosenburg (O.14 100m, 200m), Dillon Arendse O.17 110mH. Agter: Justin Otto O.19 400m, Francois Malan (O.14 HG, GS), Tracey Swarts O.15 SG, Ryan Prinsloo O.15 HG. Afwesig: Mikiala Kaboni (O.15 800m, 400m), Gino Markus (O.14 200m, VS).

Wes-Boland krieketspelers 2017

Die volgende leerders is gekies vir die Wes-Boland Krieketspan. Voor: Deon-Thys Smit, Marnus Kitshoff, Marco-John Hayward. Agter: Derick Bester, Reinhardt Jordens, Houston Pharaoh, Rossouw Greeff

Nasionale Binnehuise Hokkie Toernooi

Jano Brand en Louwrens Smit was van 12-16 Desember 2016 deel van die Swartland span wat aan die Nasionale Binnehuise Hokkie Toernooi in Kaapstad deelgeneem het. Hulle het 3 wedstryde per dag gespeel en die groter klubs verras deur wenners van die Bronsmedalje in hul liga te wees.

BREDASDORPTOERNOOI 2017

HS Dirkie Uys eindig eerste in hul afdeling:

Wen Augsburg 18-13

Langenhoven Gim 19-12

Parel Vallei 23-8

Wen Bredasdorp in Semi-Finaal 25-6

Verloor teen Durbanville in finaal met 18-6

Ontvang Silwer medaljes

WCMA 2017

WCMA

Uitslag van:  UNISA MUSIEKTEORIE-EKSAMENS    – OKTOBER 2016     

Graad 4    73%  Eervolle Vermelding  Marchay Kalumpie

Uitslag van:  TRINITY MUSIEKTEORIE-EKSAMENS – NOVEMBER 2016 

Graad 6    72%  Slaag  Nicol Hanekom

Internasionale Rots- en Strandhengelkompetisie

HENGEL

Johan van der Westhuizen het van 2 – 9 Desember 2016 aan die Internasionale Rots- en Strandhengelkompetisie teen Namibië, in Namibië by Hentiesbaai gaan deelneem.

Hy het die O/16-ouderdomsgroep gewen.  Die O/16-protea-span, waarvan hy deel was, het ook die goue medalje gewen.  Johan was ook die beste hengelaar vir die toernooi vir alle ouerderdomsgroepe, wat ‘n totaal van 79 hengelaars was

Breadcrumbs