WESKAAP JEUGSKOU TOERNOOI

UITSLAE: 15 – 17 JUNIE 2016


Die volgende skoumanne van Hoërskool Dirkie Uys het aan die Weskaap Landbou Jeugvereniging (Jeugskou) se provinsiale toernooi te Clanwilliam deelgeneem.  Hulle is in die WP span opgeneem wat in Oktober vanjaar in Mpumalanga te Morgenzon Landbouskool, aan die Nasionale Jeugskou  gaan deelneem.  Die toernooi het vier afdelings gehad, nl:  teorievraestel, was , voorbereiding en skouman.

Senior Wolskaapklas:                                                                              

Lené Mostert     – Graad 11

Suzanne Kotzé   – Graad 10

 

Junior Perde-afdeling:

Anneke Steyn Sy het as die kampioen geëindig .


Junior Wolskaapklas                                       

Hannes Mostert        – Graad 8                       

Pierre van Heerden  – Graad 8    

Pieter Fourie            – Graad 8                 

TENNIS NA ENGELAND

Corin de Waal is opgeneem in die SA 0/17-skolespan wat vandeesmaand in Engeland gaan deelneem.  Sy was vanjaar die naaswenner in die dubbelspel-eindronde in NWU-Pukke-IFT-tennistoernooi te Potchefstroom en die gemengde dubbelspel in die Suid-Afrikaanse junior nasionale tennistoernooi in Bloemfontein.

SANG –EN MODELWERK

Diana Kotzé het deelgeneem aan ‘n kompetisie in sang –en modelwerk.  Sy is aangewys as ‘n Wes-Kaapse finalis vir Summerheat in Kwa-Zulu Natal in Desember en is ook genooi na die Arts Talent Showcase in Johannesburg.  Vir altwee hierdie geleenthede kwalifiseer sy met sang –en modelwerk.

Hokkie - Boland

Lu-Marie Kotzé en Anika Louw is opgeneem in die O.18 en O.14-Boland Barlinka hokkiespanne.

Skaak - Weskus

Zilfred Julies, Lee-Marvin van Aarde en Chrisna Vermaak het vir Weskus aan die Wes-Kaap skaaktoernooi gaan deelneem.

GEMINI-SANGKOMPETISIE 2016

Liezl van der Westhuizen en Nicol Hanekom het deelgeneem aan die finale uitdunne van die Gemini-sangkompetisie vir seniors.  Hulle het soos volg presteer: 

Liezl van der Westhuyzen:

Algeheel 3de Gospel (Damesafdeling 15 – 20) en Algeheel 2de Jazz (Damesafdeling 15 – 20) en

Nicol Hanekom:

Algehele wenner Solo (Mansafdeling 15-17), Gospel (Mansafdeling 15-19) en Country (Mansafdeling 15-20). 

SANESA:PERDRY

Lizelle Steyn het aan die SANESA Western Mounted games Qualifier 4 deelgeneem. 

Sy het 1 x 1ste plek, 1 x 3de plek en 3 x 2de plekke behaal

WES-KAAP NETBAL 2016

Jaclyn Engelbredht en Sydney Crow is in die finale Weskaap-spanne opgeneem.

EURO-KAMP 2016

Die volgende leerders is gekeur is om die Euro-kamp te Blanckenberg Duitsland by te woon:

Carla Bester, Liezl van der Westhuyzen en Wil-Reece Markus.

NASIONALE SAALPERD KAMPIOENSKAPPE

Michaela Mouton het deelgeneem aan die Nasionale Saalperd kampioenskappe in Bloemfontein.  In haar kwalifiserende klasse het sy as volg presteer:

1ste plek in plesierperd;

6de plek in 3-gang ruiter 16jr en onder;

7de plek in 5-gang ruiter 16jr en onder.

In die finale kampioenskappe het sy as volg presteer:

5de in die sierperdklas en 5de in die 3-gang kinderruiter. 

OGKK NASIONALE KARATE KAMPIOENSKAPPE

Siska Pitout het aan die OGKK Nasionale kampioenskappe deelgeneem.  Sy het ‘n derde plek in die O/15-ouderdomsgroep behaal in die Kata-afdeling.  Sy het vier keer haar Kata gedoen met tellings:  2 uit 5, 3 uit 5, 4 uit 5 en 2 uit 5.

Breadcrumbs