Jeugskou in Malmesbury

Die rooivleisprodusente van Malmesbury het die volgende Jeugskou-leerders uitgenooi na ‘n skaapkuddestudiegroep wat op 29 Julie 2016 te Malmesbury aangebied word: 

Senior skoumanne:   Suzanne Kotzé & Lené Mostert

Junior skoumanne:  Pieter Fourie, Hannes Mostert & Pierre van Heerden

Boland Krieket Prysuitdeling

Op 11 Junie 2016 het Boland Krieket sy jaarlikse prysuitdeling gehou.  Spelers is beloon vir prestasies vir die 2015/16 seisoen.  Jason Coetzee is as speler van die toernooi vir die O/19-Platteland-toernooi aangewys wat in Desember in Worcester plaasgevind het.  Hy het 14 paaltjies geneem en ‘n gemiddeld van 35 met die kolf behaal.  

Netbal Provinsiale uitblinkers

Die O/16 Wes-Kaapspan waarin Sydney Crow tydens ‘n nasionale toernooi die vakansie deelgeneem het, het goud verwerf. 

Jaclyn Engelbrecht word by die SA-toernooi gekies as een van die top 35 O.18-spelers in die land.

WESKAAP JEUGSKOU TOERNOOI

UITSLAE: 15 – 17 JUNIE 2016


Die volgende skoumanne van Hoërskool Dirkie Uys het aan die Weskaap Landbou Jeugvereniging (Jeugskou) se provinsiale toernooi te Clanwilliam deelgeneem.  Hulle is in die WP span opgeneem wat in Oktober vanjaar in Mpumalanga te Morgenzon Landbouskool, aan die Nasionale Jeugskou  gaan deelneem.  Die toernooi het vier afdelings gehad, nl:  teorievraestel, was , voorbereiding en skouman.

Senior Wolskaapklas:                                                                              

Lené Mostert     – Graad 11

Suzanne Kotzé   – Graad 10

 

Junior Perde-afdeling:

Anneke Steyn Sy het as die kampioen geëindig .


Junior Wolskaapklas                                       

Hannes Mostert        – Graad 8                       

Pierre van Heerden  – Graad 8    

Pieter Fourie            – Graad 8                 

TENNIS NA ENGELAND

Corin de Waal is opgeneem in die SA 0/17-skolespan wat vandeesmaand in Engeland gaan deelneem.  Sy was vanjaar die naaswenner in die dubbelspel-eindronde in NWU-Pukke-IFT-tennistoernooi te Potchefstroom en die gemengde dubbelspel in die Suid-Afrikaanse junior nasionale tennistoernooi in Bloemfontein.

SANG –EN MODELWERK

Diana Kotzé het deelgeneem aan ‘n kompetisie in sang –en modelwerk.  Sy is aangewys as ‘n Wes-Kaapse finalis vir Summerheat in Kwa-Zulu Natal in Desember en is ook genooi na die Arts Talent Showcase in Johannesburg.  Vir altwee hierdie geleenthede kwalifiseer sy met sang –en modelwerk.

Hokkie - Boland

Lu-Marie Kotzé en Anika Louw is opgeneem in die O.18 en O.14-Boland Barlinka hokkiespanne.

Skaak - Weskus

Zilfred Julies, Lee-Marvin van Aarde en Chrisna Vermaak het vir Weskus aan die Wes-Kaap skaaktoernooi gaan deelneem.

GEMINI-SANGKOMPETISIE 2016

Liezl van der Westhuizen en Nicol Hanekom het deelgeneem aan die finale uitdunne van die Gemini-sangkompetisie vir seniors.  Hulle het soos volg presteer: 

Liezl van der Westhuyzen:

Algeheel 3de Gospel (Damesafdeling 15 – 20) en Algeheel 2de Jazz (Damesafdeling 15 – 20) en

Nicol Hanekom:

Algehele wenner Solo (Mansafdeling 15-17), Gospel (Mansafdeling 15-19) en Country (Mansafdeling 15-20). 

SANESA:PERDRY

Lizelle Steyn het aan die SANESA Western Mounted games Qualifier 4 deelgeneem. 

Sy het 1 x 1ste plek, 1 x 3de plek en 3 x 2de plekke behaal

WES-KAAP NETBAL 2016

Jaclyn Engelbredht en Sydney Crow is in die finale Weskaap-spanne opgeneem.

Breadcrumbs