EURO-KAMP 2016

Die volgende leerders is gekeur is om die Euro-kamp te Blanckenberg Duitsland by te woon:

Carla Bester, Liezl van der Westhuyzen en Wil-Reece Markus.

NASIONALE SAALPERD KAMPIOENSKAPPE

Michaela Mouton het deelgeneem aan die Nasionale Saalperd kampioenskappe in Bloemfontein.  In haar kwalifiserende klasse het sy as volg presteer:

1ste plek in plesierperd;

6de plek in 3-gang ruiter 16jr en onder;

7de plek in 5-gang ruiter 16jr en onder.

In die finale kampioenskappe het sy as volg presteer:

5de in die sierperdklas en 5de in die 3-gang kinderruiter. 

OGKK NASIONALE KARATE KAMPIOENSKAPPE

Siska Pitout het aan die OGKK Nasionale kampioenskappe deelgeneem.  Sy het ‘n derde plek in die O/15-ouderdomsgroep behaal in die Kata-afdeling.  Sy het vier keer haar Kata gedoen met tellings:  2 uit 5, 3 uit 5, 4 uit 5 en 2 uit 5.

Boland tennis en ander

Reinhardt Erwee speel vir Boland O/18 en Ané de Waal vir Boland O/15.  Die Bolandspan wen beide hierdie kragmetings gemaklik!



Corin het deelgeneem aan die NWU Pukke ITF 2-tennis-toernooi in Potchefstroom en speel in haar eerste ITF-dubbelsfinaal.  Sy en haar maat is die naaswenners.

Daarna neem Corin deel vir SA se O/16A-span deel aan die African Cup-toernooi wat in Pretoria deur SA-tennis aangebied word.  29 Afrika-lande neem deel en slegs die beste 32 spelers in Afrika in die O/14– en O/16-ouderdomsgroepe neem deel.  Corin is 7de gekeur vir die toernooi en eindig derde in die enkels.

Corin neem ook deel ana die SA Junior Nasionale toernooi in Bloemfontein waar sy die wenner is van die O/16-dubbels– en gemengde dubbels.

Daarna is Corin terug na Pretoria om deel te neem aan die SA Skole Interpro.  Boland se O/19-span, waarvan Lenka de Waal ook lid is, eindig derde uit 16 provinsies.  Corin word gekies vir die SA Skole O/17-span wat in Junie na Engeland toer. 

WP JEUGSKOU TE CLANWILLIAM

 

Die volgende leerders neem deel teen Augsburg Landbou Gimnasium en Oakdale Landbouskool en presteer as volg:


Senior Wolskaap Klas: 

Lené Mostert: Kampioen Skouman en Suzanne Kotzé: Reserwe Kampioen Skouman


Junior Wolskaap Klas:

Pieter Fourie:  Kampioen Skouman en Pierre van Heerden: Reserwe Kampioen Skouman

Netbal Toer na George

Die O.16A en O.19A-netbalspanne het gedurende die Maartvakansie 'n suksesvolle toer na George gehad. Die O.16's het skoonskip gemaak en die trofee in hul afdeling gewen met oorwinnings teen Outeniqua, PW Botha, Fourways, Collegiate en gelykop gespeel teen Girls High. 

Die O.19's het afgereken met PW Botha, Fourways, Bredasdorp, Grens en Girls High O.17A.

SA Skole Tennis 2016

Corin de Waal is gekies vir die O.17-tennisspan wat in Junie in Engeland gaan deelneem. Corin het gedurende die vakansie aan verskeie tennistoernooie deelgeneem. 

Sy was naaswenner in die dubbelsfinaal in die NWU Pukke ITF tennistoernooi in Potchefstroom. 

Sy het as 7e gekeurde vir die SA O.16-span aan die African Cup toernooi deelgeneem en derde geëindig in die enkels. 

Sy was ook die wenner van die O.16 dubbels en gemengde dubbels in die SA Junior nasionale toernooi in Bloemfontein.

Sy het ook saam met haar suster, Lenka, vir die Boland O.19-span deelgeneem aan die SA Skole interprovinsiale toernooi in Pretoria, waar Boland derde geëindig het.

SANESA HOËRSKOLE PERDRY

 

Lizelle Steyn het deelgeneem aan Western Mounted Games te Stellenbosch.  Sy wen 5 eerste plekke en is algeheel eerste. 

TRINITY MUSIEK-EKSAMEN

Diana Kotzé slaag haar Trinity-eksamen, graad 7, in rock en pop “vocals” met meriete.  

TRINITY MUSIEKTEORIE EKSAMENS

Nicol Hanekom slaag graad 4 Teorie

Jeugskou: Weskaap streek

Saterdag 5 Maart 2016 het ‘n groepie skoumanne aan ‘n kwalifiserende Weskaap Streekskou deelgeneem op Swellendam.  Sowat 110 Skoumanne van die Wes-Kaap Streek het die dag bygewoon.  In die Junior Wolskaap Vertoonklas neem die Swartlandstreek (HDU),  drie van die top 5 plasings tussen skoumanne van Oakdale en Augsburg Landbouskole.

Junior Wolskaap Skoumanne:

1ste Plasing – Pieter Fourie, graad 8

3de Plasing – Pierre van Heerden, graad 8

5de Plasing – Hannes Mostert, graad 8

Senior Wolskaap Skoumanne:

In die Senior Wolskaap Vertoonklas neem die twee meisies deel teen Oakdale en Augsburg Landbouskole en Swartlandstreek (HDU) neem twee van die top 3 plasings in baie strawwe kompetisie.

2de Suzanne Kotze, graad 10

3de Lené Mostert, graad 11

PERDRY

Anneke Steyn het ook deelgeneem aan Swellendam se Jeugskou.  Sy het 1ste plek gekry in die Junior perde-afdeling.

Boland Atlete 2016

Hierdie atlete is in die Wes-Bolandspan wat aan die Boland byeenkoms deelgeneem het.

Voor v.l.n.r. Raché Marcus, Jay-Cee Hoogbaard,Sydney Crow, Mikiala Kaboni, Elmari Nieuwoudt.

Agter: Charlton Andrew, Nienke Senekal, Bradley Danster, Johandri Truter, Galin Cleophas, Tracy Swartz, Wilene Venter, Michaela Mouton, Anelche Truter, Reagan Roman, Ryan Prinsloo en Darren Arendse

Breadcrumbs