Kultuur

Sport

 

 

 

SPORTKODES

 

SPORTKODE: Atletiek

Organiseerder: Mnr A. Bester

 

 

Doelwitte en riglyne:

•Om aan elke leerling die geleentheid te bied om die talente wat hy vir die sportsoort ontvang het,   maksimaal te ontwikkel.
•Om gesonde oefening aan soveel as moontlik leerlinge te bied.
•Om die regte gesindheid en dissipline teenoor sport en oefening by leerlinge tuis te bring.
•Om leerlinge te leer hoe om te oefen, hoe om oefenprogramme uit te werk sodat hulle in die volwasse lewe kan voortgaan met oefening sonder om totaal afhanklik van ‘n afrigter te wees.
•Om ‘n liefde vir die sportsoort by leerlinge tuis te bring sodat hulle eendag iets vir die sport sal    terugploeg as afrigters en/of beamptes.

Betrokkenheid:

•Kompetisie tussen spanne i.v.m. meeste oefeninge bygewoon en % deelname aan kleure-atletiek.
•Motiveer matrieks om deel te neem sodat hulle die res van die skool kan motiveer.
•Kinder swat “niks” doen nie, moet ‘n geldige rede gee.

 
Oefendae en tye:
Tot kleure-atletiek: Maandae, Dinsdae en Woensdae van: 16:14 tot 17:30
Daarna reël elke afrigter met die atlete wat betrokke is ‘n tyd wat geskik is.
Minimum van 2 oefeninge per week.

•Ouers moet kinders aanmoedig om aan die kleure-atletiek deel te neem.
•Ons wil weer, soos in die verlede, massa-deelname hê.
•Kleure-atletiek en Wes-Bolandbyeenkoms is vir HDU ‘n groot fondsinsamelingsgeleentheid. Ons bedank al die ouers wat bereid is om as beampte op te tree of diens te doen in die kafee.


SPORTKODE: Tennis

Organiseerder: Mev A Bester


Doelwitte en riglyne:

•Om so hoog as moontlik in die liga te presteer.
•Leerlinge moet die spel, tennis, geniet.
•Ekstra wedstryde te reel.

 

SPORTKODE: Swem

Organiseerder: Mnr A Volschenk


Doelwitte en riglyne:

•Om met behulp van die personeel meer kinders aan die sport te laat deelneem.

Betrokkenheid:

•Personeel moet entoesiaties teenoor die sport wees.

 

SPORTKODE: Golf

Organiseerder: Mnr J Wessels

 

Doelwitte en riglyne:

•Om meer leerlinge te betrek by die uiters mededingende sport, wat baie lewenswaardes te voorskyn bring en intregiteit as ‘n prioriteit gestel word.

 

 

SPORTKODE: Skaak

Organiseerder: mev T Brand

 

Doelwitte:

•Kry meer leerders betrokke.
•Reel vriendskaplike wedstryde teen buurskole.

 

Leerders wat aan proewe wil deelneem moet op hul eie oefen, daar is verskeie rekenaarprogramme beskikbaar.

 

SPORTKODE: Krieket

Organiseerder: Mnr J Wessels

 

Doelwitte en riglyne:

•Om jong krieketspelers die geleentheid te gee om hul talente te ontwikkel op alle vlakke, sodat elke speler sy volle potensiaal kan bereik.
• Dat leerders op ‘n informele manier selfdissipline kan aanleer en hoe om hulself te kan uitleef in sport en dit te kan geniet.

 

 

SPORT: Rugby

Organiseerder: Mnr F Joubert

 

 


SPORT: Hokkie

Organiseerder: Mev Y de Wet



SPORT: Netbal

Organiseerder: Mev A   Bester



Tennis


VS SOMERSET KOLLEGE
HDU se 1ste span wen 20 – 10
HDU se 2de span wen 18 – 12


VS HOPEFIELD
HDU seuns wen 12 – 6


VS HS VREDENBURG
HDU tweede span wen 23 – 8


WES-BOLAND
Die Wes-Boland O/17-tennisspan wen GOUD by die Boland Plattelandtoernooi in Worcester.
Die volgende HDU-leerders was deel van bogenoemde span:
MJ van Zyl, Devan Diergaardt, Anlia Erwee, Danielle Kitshoff en Annoushka Truter.

 

O/15-BREDASDORP-TENNISTOERNOOI
HDU wen HS Nico Malan 41 – 10
HDU wen Fairmont High 33 – 18
HDU wen HS Bellville 48 – 3
HDU wen HS Strand 41 – 10

HS Dirkie Uys wen 4 van die 5
HDU verloor teen HS Hugenote 35 – 16 wedstryde.


VS HS SWARTLAND
1ste span wen 14 – 4

2de span wen 23 – 6

3de span wen 8 – 6

 

 

VS HS NAMAKWALAND

HDU wen 28-0

 

VS HS PORTERVILLE

HDU se 2de span wen HS Porterville se 1ste span  18 – 8

HDU se 3de span wen HS Porterville se 2de span   32 – 4

 

VS SOMERSET COLLEGE

HDU wen Somerset College18 - 17

 

TENNIS VS HS SWARTLAND

HDU se 2ste span wen HS Swartland se 1ste span  20 – 14

Swartland se 2de span wen HDU se 3de span         19 – 7

 

TENNIS VS CURRO

HDU se 2de span wen Curro se 1ste span    12 – 4

 

VS HOPEFIELD

HDU se 4de span verloor teen Hopefield se 1ste span 12 - 0


AGNES PAUW TENNISTOERNOOI

 

HDU wen HTS Drostdy            22 – 9

 

HDU wen HS Hermanus          20 – 11

 

HDU verloor Paarl Gimnasium  22 – 5

 

HDU verloor HS Hugenote       12 – 15

 

HDU verloor Girl High             9 – 18


 

 

Ons eindig vierde en HS Hugenote wen die toernooi.


BREDASDORPTOERNOOI

Eindig eerste in hul afdeling:

Wen Augsburg 18-13

Langenhoven Gim 19-12

Parel Vallei 23-8

Wen Bredasdorp in Semi-Finaal 25-6

Verloor teen Durbanville in finaal met 18-6

Ontvang Silwer medaljes


VS PIKETBERG

1ste span gelykop 18-18

2de span wen 24-13


VS ST. CYPRIANS

Verloor 13-7


VS HS VREDENBURG

2de span meisies wen Vredenburg 1ste span 18-2

2de span seuns wen Vredenburg 1ste span 16-0

 

Boland Platteland Tennisproewe

 

O/19 Dogters: Martine Scott 6de

O/19 Seuns :  Reinhardt Erwee 4de

O/15 Seuns:   MJ van Zyl 3de


Swem

 


PORTERVILLE-GALA
Minke Koch 2de 50m vlinderslag; 2de 50m rugslag; 2de 50m borsslag
Tiaan Korkie 2de 50m rugslag
Déan van Dyk 3de 50m rugslag
Nina Hanekom 2de 50m borsslag
Annoushka Truter 3de 50m vlinderslag; 3de 50m rugslag; 3de 50m borsslag
Francois de Wet 3de 50m vryslag
Anlea Carstens 3de 50m vryslag
Johan van der Westhuizen 4de 50m rugslag
Shannon Senekal 1ste 50m rugslag; 1ste 50m vryslag


Aflos: Dogters vryslag: 2de
Seuns vryslag: 3de
Gemengde wisselslag: 3de



VREDENBURG UITNODIGINGS-GALA

Anlea Carstens 3 silwer medaljes

Annoushka Truter 2 brons medaljes

Gizelle Kitshoff 1 brons medalje

Willie Hanekom 1 brons medalje

Déan van Dyk 2 silwer & 1 brons medalje

Tiaan Korkie 1 silwer medalje

Marike Bester 1 goue & 2 silwer medaljes




HDU-SWEMGALA

Rekord verbeter:  Willie Hanekom S 25m Rugslag  15:94

Junior Victrix Ludorum:   Annoushka Truter

Junior Victor Ludorum:   Déan van Dyk

Senior Victrix Ludorum:  Marike Bester

Senor Victor Ludorum:    Nicol Hanekom

Blouspan:    514

Goudspan:  516

Skaak

INTERSKOLE VS JAN VAN RIEBEECK

Verloor 5 – 1

 

WESKUS

Zilfred Julies

Enrique Marais

Breadcrumbs