Atletiek



BREDASDORP TOP 10-BYEENKOMS
Ryan Prinsloo HG 5de
Cainan Claasen 100m 5de; 200m 5de; 400m 5de
Bradley Danster 100m 6de; 100mH 2de
Charlton Andrews 100m 1ste; 100m 2de
Ashwell van der Merwe SG 8ste
Tashneke Rosenberg 400m 4de; 200m 4de; 100m 5de
Amaï Bester 200m 1ste; 400m 2de
Sydney Crow 100mH 2de; 100m 3de


HDU-TOP 10-BYEENKOMS
HDU se span eindig sesde uit 33 skole
Sydney Crow D 17jr 100mH *1ste; 100m 3de *NUWE REKORD
Charlton Andrew S 16jr 100m 2de; 200m 2de

Johandri Truter S 16jr HG 3de
Darren Arendse S 17jr 100m 2de; 200m 3de
Bradley Danster S 15jr 100mH 2de
Francois Malan S 14jr HG 2de; GS 2de
Gino Markus S 14jr VS 3de
Hardu Bronn S 16jr DG 2de; SG 3de
Ashwell van der Merwe S 15jr SG 3de


Top 3 puntemakers vir HDU se span:
Sydney Crow 100mH 846 ASA-punte
Amaï Bester 100m 815 ASA-punte
Sandri Steyn HG 714 ASA-punte


 

Wes-Kaapkampioenskappe

Wilene Venter Diskus 3de


ATLETIEK : BOLAND KAMPIOENSKAPPE

Die volgende atlete het onder die eerste 6 geeïndig:


Sydney Crow 100m H 4de
Francois Malan HG 5de
Ryan Prinsloo HG 4de
Mikiala Kaboni 800m 4de
Wilene Venter DG 3de; GS 4de
Francois Malan HG 5de; GS 9de Charlton Andrew 100m 5de; 200m 5de
Darren Arendse 200m 6de

 

ATLETIEK : WES-BOLAND
Die volgende leerders met hul pragtige prestasies by die Wes-Boland Atletiek:


Michelle van Schalkwyk D 14 VS 2de
Wilene Venter D 19 GS 1ste, DG 2de
Ashwell vd Merwe S 15 SG 2de
Charlton Andrew S 17 100m 2de; 200m 1ste
Darren Arendse S 17 100m 1ste; 200m 2de
Tashneke Rosenberg D 14 100m 2de; 200m 2de
Nienke Senekal V 19 HG 2de; DG 3de
Mikiala Kaboni D 15 800m 2de; 400m 2de
Francis van Heerden D 17 VS 1ste
Danika Odendaal D 17 HG 2de
Jacqlyn Jones D 14 GS 2de
Hannes Mostert S 15 HG 2de
Ryan Prinsloo S 15 HG 1ste
Sydney Crow D 17 100mH 1ste
Jaycee Hoogbaard D 17 100mH 2de
Bradley Danster S 15 100mH 2de
Dillion Arendse S 17 110mH 2de
Tracey Swarts D 15 SG 2de
Justin Otto M 19 400m 2de
Francois Malan S 14 GS 2de; HG 1ste
Gino Markus S 14 VS 4de; 200m



SWARTLAND ATLETIEK

Die volgende leerders was onder die eerste 3 by bogenoemde byeenkoms.

 

Sydney Crow D/17 100mH 1ste
Jaycee Hoogbaard D/17 100mH 3de
Elmarie Nieuwoudt D/17 HS 2de
Beah Oberholster D/17 GS 3de
Danika Odendaal D/17 HG 1ste
Sandri Steyn D/17 HG 2de
Mikiala Kaboni D/15 400m 1ste, 800m 2de,1500m 2de
Rosché Maans D/15 90mH 3de, 800m 3de Renica Smit D/15 DS 1ste
Tacey Swarts D/15 GS 2de, SG 1ste, DS 2de
Jacqlyn Jones D/14 GS 1ste
Tasneke Rosenberg D/14 100m 1ste, 200m 1ste
Michelle van Schalkwyk D/14 400m 2de, VS 1ste
Grant de Klerk M/19 DS 1ste, 400mH 2de
Justin Otto M/19 400m 2de
Johnwin v Schalkwyk M/19 1500m 2de, 800m 3de
Charlton Andrew S/17 100m 1ste, 200m 2de
Darren Arendse S/17 100m 2de, 200m 1ste
Dillon Arendse S/17 110mH 1ste, 400mH 1ste
Rossouw Greeff S/17 HS 2de
Zhillfred Julies S/17 110mH 3de
Wynand Mostert S/17 GS 3de
Houston Pharoah S/17 DG 2de, SG 3de
Johandri Truter S/17 HG 1ste
Bradley Danster S/15 100mH 2de
Claudilo de Klerk S/15 HS 1ste
Ian Maarman S/15 3000m 2de, 1500m 3de
Hannes Mostert S/15 HG 2de
Neal Prinsloo S/15 GS 2de, DG 2de
Ryan Prinsloo S/15 HG 1ste, GS 1ste, DG 3de
Ashwell vd Merwe S/15 SG 1ste
Rezin Cleophas S/14 300mH 2de
Francois Malan S/14 HG 1ste, GS 1ste, DG 3de
Gino Markus S/14 VS 3de
Nienke Senekal V/19 GS 1ste, HG 1ste, DG 2de
Wilene Venter V/19 GS 2de, DG 1ste
Carluzé Visser V/19 DS 1ste, VS 3de



KLEURE-ATLETIEK

 

Stoffel Visser-skild: (Optog & oefeningbywoning) Blou:  69,6%    Goud:  71,1%

 

Punte ingebring per ouderdomsgroep:

O/14 Blou Seuns:       107     

O/14 Goud Seuns:      131     

O/15 Blou Seuns:      174     

O/15  Goud Seuns:      112

O/17 Blou Seuns:       218     

O/17 Goud Seuns:        77      

O/19 Blou Seuns:      154     

O/19 Goud Seuns:      124

O/14 Blou Dogters:      66     

O/14 Goud Dogters:   138     

O/15 Blou Dogters:   123    

O/15  Goud Dogters:  141

O/17 Blou Dogters:    116     

O/17 Goud Dogters:   160     

O/19 Blou Dogters:   144    

O/19 Goud Dogters:   101  

 

 

 

Wenner  van  byeenkoms:  Blou:  1104    Goud:  948 

 

 

 

Wenners:

Beste prestasie Dogters O/14:     Jacqlyn Jones                 (Blou)      

Beste prestasie Seuns     O/14:    Gino Markus                  (Goud)     

Beste prestasie Dogters O/15:     Tracey Swarts                (Blou)      

Beste prestasie Seuns     O/15:     Cainan Claasen             (Goud)     

Beste prestasie Dogters O/17:      Sydney Crow                 (Goud)     

Beste prestasie Seuns     O/17:     Darren Arendse            (Goud)     

Beste prestasie Dogters O/19:      Nienke Senekal            (Blou)       

Beste prestasie Seuns     O/19:      Christiaan Hanekom   (Blou)     


Beste prestasie van byeenkomsDarren Arendse           (Goud)   


Victrix Ludorum: Junior:                 Danielle Kitshoff

Victrix Ludorum: Senior:                 Francis van Heerden

Victor Ludorum:  Junior:                 Gino Markus

Victor Ludorum:  Senior:                Charlton Andrew

Breadcrumbs