Atletiek

2018

 

Boland kampioenskappe

 

Ons atlete het die volgende posisies  behaal by die Boland atletiek byeenkoms:

  • 1.Francois: 3de met Hammergooi , 8ste met Gewigstoot en 9de met Diskus.
  • 2.Sandri: 7de met Hammergooi.
  • 3.Nienke: 4de met Spiesgooi en 10de in Gewigstoot.   
  • 4.Sydney: 2de met 100m Hekkies.
  • 5.Dillion: 4de met 110m Hekkies, 9de in 400m Hekkies
  • 6.Rezin: 6de met 300m Hekkies
  • 7.Jonte: 9de met Gewigstoot
  • 8.Franzel: 11de met 800m
  • 9.Mikaila: 11de met 800m
  • 10.Tesneke: 10de met 200m en 9de met 100m
  • 11.Claudilo: 13de met Hoogspring
  • 12.Darren:9de met 200m en 9de met 100m
  • 13.Ryan: 9de met versping , 8ste met 100m  en 12de met 200m
  • 14.Tez:13de met dries sprong en 6de met verspring
  • 15.Jason-Lee: 17de met 100m en 16de met 400m
  • 16.Dirk: 10de met spiesgooi
  • 17.Amai: 9de met 200m
  • 18.Gino: 3de met driesprong
  • 19.Charlton : 6de in 100m en 10de met 200m

 

WES-BOLAND ATLETIEKUITSLAE
1 ste plekke
Jonté Klaase gewigstoot S 0.17,
Gino Markus driesprong S 0.15,
Darren Arendse 100 m, 200 m en verspring S 0.19,

Charlton Andrew 100 m en 200 m S 0.17,
Tashneke Rosenberg 100 m D 0.15,
Leigh-Tashney Lewis driesprong S 0.17,
Claudilo de Klerk hoogspring S 0.17,
Nienke Smit gewigstoot en spiesgooi D 0.14,
Francois Malan hamergooi en gewigstoot S 0.15,
Amaï Bester 200 m D 0.15,
Sydney Crow 100 m Hekkies D 0.19,
Bradley Danster 110 m hekkies S 0.17,
Dillon Arendse 110 m hekkies S 0.19
2 de plekke
Dillion Arendse 400 m hekkies S 0.19,
Dirk Bester spiesgooi S 0.17,
Rezin Cleophas 300 m hekkies S 0.15,
Sandri Steyn hamergooi D 0.17,
Mikaila Kaboni 800 m D 0.17,
Leigh-Tashney Lewis verspring S 0.17,
Darren Arendse 400 m S 0.19,
Ryan Adams verspring S 0.14
3 de plekke
Lerandi Jansen verspring D 0.14,
Jason-Lee Damons 100 m S 0.17,
Amaï Bester 100 m D 0.15,
Ryan Adams 100 m en 200 m S 0.14,
Tashneke Rosenberg 200 m D 0.15,
Jonté Klaase diskus S 0.17,
Gino Markus verspring S 0.15,
Francois Malan diskus S 0.15



Sone Atletiek te Swartland

 

Atlete gekies om aan Wes-Boland deel te neem: 

Dogters

Nienke Smit

Sandri Steyn

Tesneke Rosenberg

Amai Betser

Franzel Basson

Mikaila Kaboni

Sedney Crow

Kayla Visagie

Lerandi Jansen

 

Seuns

Darren Arendse

Dillion Arendse

Charlton Andrews

Jason – Lee Damon

Ryan Adams

Francois Malan

Rezin Cleophas

Gino Markus

Wynand Mosert

Houston Pharo

Jonte Klaase

Lloyd April

Tez Lewis

Claudilo de Klerk

Esra Pietersen

Rossouw Greeff

Dirk Bester

Aswell vd Merwe

Shaun Lawrence

 

Kleure-atletiek

 
 

STOFFEL VISSER SKILD VIR OPTOG EN DEELNAME: Blou

ATLETIEKBEKER: Blou

KAARTJIEVERKOPE BEKER: Goud


Beste prestasie D14 - Nienke Smit GS

Beste prestasie S14 - Ryan Adams 100m

Beste prestasie D15 - Jacqlyn Jones GS

Beste prestasie S15 - Francois Malan HG

Beste prestasie D17 - Sandri Steyn HG

Beste prestasie S17 - Charlton Andrews 100m

Beste prestasie D19 - Sidney Crow 100mH

Beste prestasie S19 - Darren Arendse 100m


JUNIOR VICTRIX LUDORUM - Nienke Smit

JUNIOR VICTOR LUDORUM - Gino Markus

SENIOR VICTRIX LUDORUM - Sidney Crow

SENIOR VICTOR LUDORUM - Charlton Andrews


BESTE PRESTASIE VAN DIE BYEENKOMS - Nienke Smit GS


Rekords verbeter:

Lerandi Jansen 90mH

Francois Malan HG

Darren Arendse 200m

Gino Markus DS

 

Breadcrumbs